Naša história

Spoločnosť Perfetti Van Melle bola založená v marci roku 2001 spojením spoločností Perfetti Spa a Van Melle. Takto vznikla dnes tretia najväčšia cukrovinková spoločnosť na svete.
V roku 2006 získala spoločnosť
Perfetti Van Melle španielskú firmu Chupa Chups.

Kľúčové momenty

PVM rozširuje svoju pôsobnosť do Afriky založením novej výrobnej jednotky
v Nigérii.

2014
Nigerian Flag

PVM rozširuje svoje aktivity v Európe
a Ázii. Sú postavené nové výrobné jednotky v Rusku, na Srí Lanke,
v Bangladéši, Španielsku, Indii, Vietname a Číne. Produktové rady rastú, spoločne s množstvom nových produktov a značkami po celom svete.

2002
-
2013
Chupachups
2006

PVM získava 100% vlastníctvo Chupa Chups, rodinnú spoločnosť známu pre značky Chupa Chups a Smint.

Mentos prichádza so spestrením svojho doterajšieho sortimentu v podobe žuvačiek, ktoré sú uvedené v Európe
a iných kontinentoch. Žuvačky sa aj naďalej tešia úspechu a to vďaka svojej osviežujúcej chuti, jedinečnému tvaru
a štruktúre.

2005
Mentos Gum
Perfetti Van Melle
2001

Vzniká Perfetti Van Melle. Spoločnosť Perfetti, ktorá v roku 1991 získala 37% podiel v spoločnosti Van Melle, sa stáva jej 100% vlastníkom. V marci 2001 tak Perfetti Van Melle začína podnikať ako tretia najväčšia cukrovinková spoločnosť na svete.

Klene
1998

Van Melle získava Klene, holandskú firmu známu svojimi lékoricovými produktami .

Perfetti získava Frisk, belgickú spoločnosť, ktorá vyrába drobné osviežujúce mini mentolové cukríky, ktoré sú už v tom čase veľmi obľúbené
v Belgicku a Japonsku.

1995
Frisk
Smint
1994

Chupa Chups uvádza na trh Smint, osviežujúce malé mentolové cukríky, ktoré sú určené predovšetkým
pre dospelých.

Van Melle sa sťahuje z Rotterdamu do Bredy, aby tak mohlo dôjsť ku zväčšeniu výrobného priestoru a uspokojeniu stále rastúceho dopytu. Nová továreň je otvorená 28. septembra. Van Melle rozširuje produktovú radu vďaka akvizícii značiek Gebr, Verdujin, Look-O-Look a Peco.

1984
Mentos
1976

Prvá televízna reklama pre Mentos je prvýkrát odvysielaná v júny v Holandsku.

Perfetti uvádza na trh niekoľko značiek žuvačiek a cukroviniek, ktoré aj dnes stále tešia spotrebiteľov: Big Babol, Morositas, Vigorsol, Happydent, Vivident a Alpenliebe.

1970s

Salvador Dalí kreslí na kúsok novín návrh, ktorý sa ihneď stáva a dodnes zostáva, logom značky Chupa Chups. Logo v tvare sedmokrásky, v ktorej strede je názov značky, vzniká pod rukami umelca za necelú hodinu behom spoločného obeda so zakladateľom Chupa Chups.

1969
Salvador Dali

Perfetti zakladá Gum Base Company v Lainate, Taliansko. Stáva sa strategickou základňou pre výrobu žuvačiek.

1968
Fruit-tella and Mentos
1960s

Fruittella a Mentos, po novom predávané v roličkách, sa stretávajú s veľmi rýchlym úspechom.

Je to ako "jesť sladkosť vidličkou": Enric Bernat vytvára cukrovinku, ktorá teší ako deti, tak ich rodičov - lízatko. Nápad umiestniť guľatú cukrovinku na tyčku sa stáva priamo revolúciou v cukrovinkovom odvetví a umožní vzostup značky Chupa Chups.

1958
ChupaChup Lollipop
 
1950ss

V polovici 50. rokov začína Perfetti s výrobou žuvačiek. Úspešne na trh uvádza svoju prvú žuvačku, Brooklyn, ktorá je kompletne vyrobená v Taliansku. Značka Brooklyn je na talianskom cukrovinkovom trhu aj dnes stále ikonou.

Enric Bernat v Barcelone otvára malú továreň na cukrovinky. Jeho rodina sa teší dlhej tradícii v tejto oblasti, ktorá siaha až do polovice 19. storočia, kedy starý otec Enrica Bernata začal s výrobou cukroviniek, taktiež v Barcelone.

1945
-
1950

Druhá svetová vojna zničí továreň Van Melle v Breskens, čím spoločnosť donúti k presunu firmy do Rotterdamu. 22. novembra je v Rotterdame oficiálne otvorená nová továreň.

 
1946

Bratia Ambrogio a Egidio Perfetti zakladajú spoločnosť Dolcificio Lombardo, ktorá vyrába cukrovinky v Lainate, meste, ktoré je len kúsok od Milána v Taliansku. Spoločnosť zmení svoje meno v roku 1970 na Perfetti.

Bratia Michael and Pierre Van Melle sa vydávajú do Poľska, kde sa učia výrobe mäkkých, žuvacích cukríkov. Z Poľska si teda odvážajú pôvodný "recept" na výrobu späť do Holandska, vďaka čomu vytvárajú Fruitellu. Na základe "receptov" Fruitelly sú inšpirovaní k výrobe cukríkov s peprmintovou príchuťou, ktoré sú neskôr nazvané Mentos.

1932
 
1900

Izaak Van Melle zakladá malý cukrovinkový podnik v Breskens tým, že mení pekáreň po svojom starom otcovi založenú pred 60 rokmi.

X

SPRÁVA OD SAMMERA SUNEJA,
CEO & VÝKONNÉHO RIADITEĽA SKUPINY PVM

V Perfetti Van Melle je staranie sa o našich ľudí základnou hodnotou. Je to záväzok, ktorý berieme vážne. Počas týchto náročných a bezprecedentných dní, staranie sa o našich zamestnancov, spotrebiteľov, zákazníkov a partnerov sa stáva viac dôležitým než kedykoľvek predtým. Musíme zostať v kontakte, aj keď napríklad virtuálne, aby sme si navzájom povedali, ako sa nám darí a čo všetko robíme pre to, aby sme prečkali toto obdobie spojené s neustále sa vyvíjajúcou nákazou korona vírusu.

Naše globálne tímy pracujú nepretržite, aby zabezpečili plynulosť a doručenie produktov všetkým našim zákazníkom a spotrebiteľom, pričom sa vždy plne sústredíme na bezpečnosť našich zamestnancov.
S vývojom tejto pandémie stále vyhodnocujeme situáciu a adaptujeme naše procesy a postupy; zavádzame ešte viac striktné smernice tak, aby sme zaistili neprerušenú bezpečnosť našich zamestnancov a produktov.

S každodenným prílivom nových informácií budeme pokračovať s prehodnocovaním situácie a prispôsobovať naše protokoly podľa nutnosti. Vedzte prosím, že sme plne oddaní nasledujúcemu:

  • Zisťovaniu nových informácií o tom, ako sa vírus šíri a čo všetci môžeme urobiť pre to, aby sme spomalili jeho šíreniu.
  • Spolupráci s lokálnymi vládami, aby sme porozumeli tomu, čo sa deje na všetkých našich viac ako 150 trhoch, a aby sme porozumeli doporučeným opatreniam, ktoré od nás každý z týchto trhov vyžaduje.
  • Využívaniu rád odborných partnerov ako napr. Control Risk (plánovanie pandémie) a SOS International (lekárskej rady).
  • Úzkej spolupráci s našimi maloobchodnými partnermi, dodávateľmi a predajcami, aby sme robili všetko, čo je v našich silách pre dodanie produktov vysokej kvality a zároveň chránili zdravie našich zamestnancov.

Perfetti Van Melle má skúsenosti s inováciami a preukázateľné výsledky v oblasti dodávania vysoko kvalitných výrobkov. Takto presne budeme pokračovať po zvyšok tejto pandémie - aj dlho po nej.

Ceníme si Vašu dôveru, ktorú v nás vkladáte, i Vaše pokračujúce partnerstvo. Tiež sme vďační za ohromné množstvo ľudí po celom svete, ktorí sú v prvých líniách - vedcov, lekárov a ostatných - bojujúcich za zdravie a blaho nás všetkých.
Prosím, nezabúdajte tiež, že sú tu pre Vás Vaši obchodní partneri Perfetti Van Melle, ktorí sú pripravení v prípade potreby zodpovedať akúkoľvek Vašu otázku.

Spolu nájdeme cestu, ako sa vysporiadať s aktuálnou "korona vírovou" situáciou.

S úctou,

Sameer Suneja
Group CEO and Executive Director
Perfetti Van Melle Holding B.V